راکر کودک

مشاهده همه 6 نتیجه

راکر کودک یک اسباب بازی کودکانه است و از یک حیوان تشکیل شده که کودک می‌تواند روی آن نشسته و مانند صندلی راحتی بازی کند. راکر کودک مانند هر اسباب بازی دیگر باعث شادی کودک شده و رشد فکری و ذهنی کودک شما می‌شود. در زیر می‌توانید قیمت انواع راکر کودک را مشاهده کنید.


همانطور که گفتیم راکر کودک وسیله‌ای است که کودک با نشستن روی آن جلو و عقب می‌رود و باعث شادی او می‌شود. این وسیله همانند صندلی راحتی بزرگسالان دارای پایه‌ای کمانی شکل است و به حرکت الاکلنگی آن کمک می‌کند. راکر یک وسیله نسبتا ارزان و در عین حال کاراست.

جنس راکر

راکرها دارای جنس متفاوتی هستند. جنس بدنه راکر معمولا از پارچه در برند لیتل برد، پلاستیک یا مخمل است. جنس پایه راکر هم می‌تواند چوبی یا پلاستیکی باشد.

ابعاد و وزن راکر

ابعاد راکر در قسمت نشیمنگاه کودک معمولا ۵۰ سانتیمتر است. قسمت نشیمن‌گاه برای محافظت کودک دارای محافظ بوده و وزن آن حداکثر ۴ کیلوگرم است.

ظرفیت راکر

راکر می‌تواند تا وزن ۲۰ کیلوگرم را تحمل کند.

قیمت راکر کودک

محدوده قیمت راکر کودک متفاوت می‌باشد بسته به جنس آن می‌تواند ارزان یا بسیار گران باشد. راکرهای ارزان معمولا پلاستیکی هستند.

تاریخچه راکر کودک

تاریخچه راکر بیشتر بر می‌گردد به بعد از قرن ۱۷ میلادی. هر چند برخی معتقدند که این اسباب بازی قدمتی بیشتر دارد و قدمت راکر کودک را به قرون وسطی می‌رسانند. استدلال این افراد این است که طرح راکر کودک در برخی نسخه‌های مربوط به این دوران یافته شده است.

کاربرد راکر در آن زمان بیشتر برای تمرین مبارزه شوالیه‌ها روی اسب بود. اما از قرن ۱۹ به این طرف بود که این وسیله به صورت اسباب بازی برای کودک در آمد. البته در این دوران بیشتر راکر کودک برای قشر شاهان و طبقه بالا ساخته می‌شد. این اسباب بازی نوزاد در اواخر قرن ۱۹ بود که به صورت انبوه تولید شد.

راکر کودک در کتاب رکورد گینس

بزرگترین راکر کودک در کتاب گینس ثبت شده و در سال ۲۰۰۰ ساخته شد. این راکر در کالیفرنیا قرار دارد و ۲ متر و نیم ارتفاع داشته و ۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد.

۳ بزرگسال یا ۴-۵ کودک می‌توانند سوار آن شوند. جوانترین فردی که سوار آن شده یک نوزاد ۶ هفته‌ای بوده و پیرترین فردی که سوار آن شده یک سالمند ۹۴ ساله بوده است.

ساختار راکر کودک

همانطور که گفته شد راکر شبیه یک صندلی راحتی است. جنس راکر معمولا چوبی یا پلاستیکی است. جنس روکش راکر ممکن است از الیاف نخ یا مخمل باشد.

وزن راکر بیش از ۴ کیلوگرم نیست و می‌توان آن را به راحتی حمل کرد. ابعاد آن بیش از ۵۰ سانتیمتر نیست. راکر نوزاد قدرت تحمل وزن ۲۰ کیلوگرم را نیز دارد.

راکر نوزاد در بعضی مدل‌ها دارای تسمه است و برخی مدل‌ها تسمه ندارند. راکر در قسمت جلو (دو کناره راکر) دارای دسته‌ای است که کودک می‌تواند آن را گرفته و با نیروی خود حرکت الاکلنگی را شکل دهد.

در مدل های مرسوم راکر نوزاد، بدنه روی پایه چوبی قابل حرکت قرار دارد. ولی در برخی مدل‌ها پایه قابل حرکت نبوده و فقط بدنه حرکت الاکلنگی انجام می‌دهد.