صندلی غذای کودک

نمایش 1–20 از 23 نتیجه

امروزه در کنار صندلی ماشین کودک و کالسکه بچه، استفاده از صندلی های غذای کودک یکی از بهترین روش ها برای حفاظت از فرزندتان در برابر خطر در زمان صرف تغذیه می باشد. در مورد استفاده از این صندلی و انتخاب آن نکات ریز و درشت زیادی نهفته است که باید به آن ها توجه داشته باشید. در درجه اول این که نصب این صندلی ها بسیار مهم است. به طور کلی این صندلی ها در دو نوع ساده و معمولی و پلاستیکی و همین و دارای امکانات کامل در بازار موجود هستند. قطعا مدل دوم گران تر خواهد بود.
بیشتر

اما پیش از هر چیزی باید بدانید که مدل های ساده دور فلز هستند یا این که امکاناتی چون نشیمنگاه نرم ندارند. در نتیجه عموم افراد ترجیح می دهند که این مدل ها را خریداری نکنند. همین طور عملیات نصب خاصی ندارند و شما در ساده ترین حالت می توانید از آن ها استفاده کنید.

به هر حال صندلی های کامل نیز نسخه ای دیگر هستند که جای نشستن ویژه، چرخ، سینی و همین طور پارچه قابل شستشو دارند و توسط برند های مختلف راهی بازار می شوند و هر کدام امکانات اضافه تر و خاص تری دارند که بر قیمت آن ها می افزاید.

صندلی های چوبی و قابل حمل کودک

صندلی های چوبی در حال حاضر یکی از غیراستاندارد ترین مدل ها هستند که در بازار موجود نبوده و یا این که به دلیل ارتفاع نامناسب به کار گرفته نمی شوند. مسئله این است که صندلی های چوبی عموما قیمت بالایی نیز دارند. البته مدل های جدید تری با استفاده از چوب ساخته شده اند که در این دسته قرار نمی گیرند. به هر حال مدل های قابل حمل نیز امروزه جذابیت ویژه ای برای خانواده ها، پدر و مادر ها خواهند داشت.

چون می توانید آن ها را روی صندلی و میز غذاخوری نصب کرده و فرمتی شبیه به صندلی های خودرو کودک دارند. از این صندلی ها در هر وضعیتی می توانید استفاده کنید، توجه کنید که این صندلی ها در هر میزی قابل استفاده نیستند، میز های خیلی ضخیم و یا نازک قطعا مناسب برای مدل های قابل حمل نخواهند بود. زیر این صندلی ها یک گیره دارد که باعث می شود روی میز یا صندلی دیگر بی حرکت بماند.

صندلی هایی را که خریداری می کنید امکانات جانبی و همین طور اکسسوری هایی نیز عموما همراه خود خواهند داشت. در مورد استفاده از آن ها باید این موارد را بدانید.

خرید صندلی غذا برای کودکان

استفاده از صندلی غذای کودک مزایای زیادی خواهد داشت، کودکان عموما در هنگام میل نمودن خوراکی ها، محیط اطراف را کثیف می کنند. چه چیزی بهتر از این که از یک صندلی و میز ویژه آن ها استفاده کنید. شسشتوی صندلی های کودک نیز همیشه آسان تر است و به دلیل این که جای کم تری را می گیرند از دیگر گزینه ها بهتر هستند.

این صندلی ها درقیمت ها و دسته بندی های مختلفی موجود هستند؛ هر کدام از آن ها البته در شستشو و تمیز کردن رویه ای متفاوت را پی می گیرند. به دلیل استفاده از پارچه در بخش نشیمنگاه ممکن است شما با دردسر مواجه شوید.

عموما پیشنهاد می شود که این بخش پلاستیکی باشد که شما بدون وقت تلف کردن بتوانید آن را تمیز کنید.

در حال حاضر تکنولوژی های جدیدی روی صندلی های غذای کودک پیاده شده است که تنظیم ارتفاع و زاویه از جمله این موارد است. مسئله اول برای شما قطعا راحتی کودکتان و همین طور سهوت استفاده خواهد بود.

پس مدل های دارای امکان تنظیم قطعا گزینه مناسبی هستند که البته قیمت بالاتری دارند.

استفاده از صندلی  های غذاخوری کودکان

در مورد استفاده از این صندلی ها باید بگوییم که شما باید نخست مراحل نصب را انجام دهید، پیش از هر چیزی بهتر است محصول را با گارانتی معتبر و رسمی تهیه نمائید و همین طور وقتی بسته را باز می کنید از سلامت تمامی قطعه های جانبی نیز اطمینان حاصل کنید.

پایه ها معمولا در قسمت اصلی روی بدنه نصب می شوند و نصب صحیح آن ها خیلی مهم است. دکمه هایی روی بدنه تعبیه شده است که با فشار دادن آن ها می توانید پایه ها را به درون محفظه هدایت کنید. اتصال سینی غذاخوری که در مدل های متنوع بازار مشاهده می شود نیز به آسانی و با توجه به دفترچه راهنما انجام می شود.

فراموش نکنید که صندلی بهتر است دارای سینی غذاخوری با امکان شستشو و جداسازی باشد؛ در غیر این صورت احتمالا دچار دردسر می شوید و یا این که هر بار باید کل صندلی را شستشو نمائید. به هر حال این صندلی ها معمولا برای کودکان ۸ ماه تا ۳ سال قابل استفاده هستند؛ ابعاد آن ها نیز متفاوت بود و وزنشان نیز متغیر است.

مدل های سنگین وزن موجود در بازار همیشه قیمت بالایی دارند، چون در یک محل نصب می شوند و نمونه های کاملی هستند.

مزایای استفاده از صندلی غذاخوری کودک

به یاد داشته باشید که قابلیت جمع شدن و جابجایی در این صندلی ها بخصوص برای کسانی که در خانه های آپارتمانی ساکن هستند اهمیت ویژه ای خواهد داشت. همین طور مدل هایی در بازار در دسترس هستند که می توانید در سفر ها و یا حضور در منزل اقوام و رستوران نیز از آن ها استفاده کنید. وزن کمی دارند و البته که در برابر ضربات و آسیب های جابجایی نیز مقاوم هستند.

احتمالا آخرین فاکتور در انتخاب صندلی غذاخوری کودک برای شما رنگ بندی می باشد. مدل های مختلف این صندلی ها در بازار ضمانت نامه یک سال و حتی دو ساله دارند. در مورد کمربند این صندلی ها نیز باید نکاتی را خاطرنشان شویم. صندلی هایی که دارای کمربند قابل تنظیم هستند می توانند برای هر جثه و سنی مناسب باشند.

در غیر این صورت احتمالا شما با مشکل مواجه می شوید و ترجیح می دهید تا به سراغ مدل های بعدی بروید.

ضمن این که صندلی های غذاخوری استاندارد دارای دو بند بوده که از بین پاها و در برخی موارد کمر رد می شوند.

تمامی این گزینه ها موجب استاندارد شدن صندلی غذای کودک دلبند شما خواهد شد.

راهنمای انتخاب صندلی غذاخوری کودکان

اولین دغدغه شما به عنوان پدر و مادر کودک و نوزاد این است که غذا خوردن او بدون خطر و آسیب انجام شود، در حال حاضر صندلی های غذاخوری گزینه هایی هستند که موجب خواهند شد او از همان کودکی حس خوب غذا خوردن روی میز در کنار خانواده را تجربه کند. به هر حال باید بدانید که مسئله مقاومت این صندلی ها در برابر ضربه مهم است.

مورد بعدی که باید به صورت ویژه ای بررسی اش کنید، امنیت کمربند ایمنی است. در صورتی که کمربند به آسانی باز شود شما نمی توانید کودکتان را برای مدت زمانی تنها بگذارید. البته بر اساس رده بندی سنی نیز انتخاب می شوند که در نهایت تا سه سالگی بهتر است که برای کودکان از این گونه صندلی ها استفاده شود.

در حال حاضر ممکن است صندلی هایی از ترکیب فلز، پلاستیک و حتی چوب برای زیبایی بیشتر طراحی و عرضه شد باشند.

صندلی های مدل اروپایی سینی ندارند و شما می توانید کودکتان را تا حدی بالا بیاورید که به میز غذاخوری برسد. مدل های حمایتی نیز همان طور که عرض شد دارای کمربند هستند و معمولا فضای زیادی را اشغال خواهند کرد. ارتفاع این صندلی ها نیز قابل تنظیم است.

آبیآبی
خاکستریخاکستری
سفیدسفید
۲,۲۰۰,۰۰۰ تومان
طوسی
قرمزقرمز
کرمکرم
۳,۴۳۰,۰۰۰ تومان
خاکستریخاکستری
سبزسبز
صورتیصورتی
۱,۹۸۰,۰۰۰ تومان
آبیآبی
خاکستریخاکستری
صورتیصورتی
۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان
آبیآبی
صورتیصورتی
۱,۹۴۰,۰۰۰ تومان